Novinky

[16.6.2002]-Takže i v naší obci probělhly volby nevím jestli svobodné ale byli výsledky si můžete přečíst zde. Výsledky jsem použil ze stránky www.volby.cz kde toho nazdete ještě o hodně více. Takže každý po svém kdo jsme co volili tak si za to můžem. Naschle.

[17.1.2002]- Tak Po delší době sem zase něco udělal na stránkách. Drbárna je kompletně přepracovaná. A nového v obci není moc. Letoší zima je velmi bohatá na sníh, až moc občas se stávalo, že jsem nemohli vyjet od domu. Také okolo prodeje hasičárny a kopuě místního obchodu se děje něco nového ( podrobnosti v Drbárně On line ) Takže vám všem přeji vše nejlepší do nového roku a ať naše obec vzkvétá.

[4.11.2001]-Tak babí léto už zkončilo a nepříjemně doléhá podzim. Za vraty taky je zima. Ve vsi se už dokončují polnohospodářské práce a i stavebníci musejí nechat prací. V Orlickém týdeníku z 2.11.2001 byla uvedena zmínka o naších stránkách takže se snad blýská na lepší časy. Dovoluji si vás také pozvat do hospody u Sekyrky v Bílém Újezdě, kde se bude v sobotu 10.11.2001 konat volba Miss a účast přislíbil také pan Zounar. Znovu vám chci touto cestou připomenout, že jakékoli připomínky náměty a i nabídky ke spolupráci můžete posílat na email brocna@seznam.cz nebo psát do naší drbárny.

[2.10.2001]-No tak se zase po delší době hlásím. Stránky se mě přes to léto povedlo dodělat do jakés takés formy a teď se pokusím o reklamu v mistním tisku (Orlickém týdeníku). Jinak v obci se toho moc neděje. Po požáru bydlí rodina ze shořelého v bývalé škole. Dále místní zemědělci pokračují v orbě a setí ozimy. K tomu jim dopomáhá hlavně hezké počasí, které se nakonec udělalo. V místním tisku se také objevilo, že okolní obce si budou zřizovat vlastní www stránky, ale nebylo tam uvedeno že my je už dávno máme. Tolik asi k situaci zde u nás v obci a o dalších novinkách vás budu informovat.

[15.8.2001]-Takžen prázdníny nám ubíhají mílovými kroky a začala poslední čtvrtina. Dne 14.08 asi v 00:40 vyšlehly plameny ze střechy domku v místní části Brocné "Vísce". Hašení požáru se účastnil profesionální hasišský zbor z Dobrušky a hasiči firmy Škoda Auto a.s. s nasazením tří hasičských vozů. Přítomna byla také policie, lékařská záchranná služba a opravářský vůz VČE. Oheň byl rychle uhašen a hasičské vozy odjely asi okolo 2:00 ráno, po odjezdu profesionálu převzal kontrolu místní hasičský zbor. Příčiny požáru se v současné době objasňují. Pochvalu také zaslouží místní bdělý hasič Miroslav Rygr který zburcoval hasičskou sirénou sousedy a ostatní dobrovolné hasiče. Konečně se nám také udělalo hezké počasí a proto jsou žně v plném proudu. Kvůli deštivému létu a tím pádem i velkému výskytu plísně se ale očekávají nižší výnosy brambor .

[27.7.2001]-Dnešní příspěvek píši po delší době. Né že by se toho odehrálo málo, ale nebyl čas. Musím se ještě vrátit k tomu problému s krádežemi. Asi před měsícem byl proveden pokus o loupež u firmy Zeas, ale lupiči byli vyrušeni bdělým hlídačem. Od té doby se už nic nestalo. Počasí si ale pohrálo s místními zemědělci , ale vypadá to že už se umoudřilo. To samé platí i o těch co si vzali dovolenou, že se hezky opálí, a místo toho se hezky jen opláchli. V obci respektive v místní části Víska nám také přibyde další dům. Staví si ho zde manželé Šotolovi.

[19.6.2001]-Tak dnes nastal ten významný den. Právě jsem dodělal poslední položku tj Mapy. Dále budou stránky hlavně aktualizovány a dopracuji drbárnu, kterou bych chtěl provozovat na umístění stránek a ne jako službu. Jinak počasí se moc nevyvedlo prší a je šeredně. Zemědělci už pomalu začínají reptat, že jim seno schnije.

[12.6.2001]-Musím vám , ač nerad, oznámit další smutnou novinu. V brocné byl spáchán další trestný čin. Jedné starší paní bylo v noci z pondělí na úterý zcizeno auto (zelená škoda 105). Na tomto opovrhnutí hodném činu je nejhorší to, že pro tu paní to bylo jediné možné spojení s okolním světem. Myslím, že další komentář není nutný a doufám, že tomuto řádění bude rázně učiněna přítrž.

[10.6.2001]-Hrůza, naši občané si vzali to již zmiňované "nebezpečno" velice vážně k srdci. Začíná se to zde podobat "Matiční ulici" , krásné, rzí sežrané, "plůtky" se začínají měnit v dvoumetrové cíhlové a železobetonové zdi. Naši spoluobčané vzali tuto "ochranu" tak doslova, že těmito zdmi chrání i obecní pozemky. Na návsi byla umístěna nová, krásná, nepřehlédnutelná nástěnka. V Brocné to vypadá, zě už se asi žní nedočkáme, stále prší . Jinak brzy již začínají prázdniny, noci začínají být teplé, meze už nejsou studené a místním "kancům" a "buchtám" se již začínají zapalovat lýtka. Již brzy chystáme další fotky. Jestli se Vám dnešní novinka líbila, tak nám napište, tu dnešní ale bohužel nepsal tvůrce této stránky, ale jeho mladší bratr.

[05.6.2001] -Tak dnes jsem konečně zprovoznil drbárnu v podobě, jak jsem chtěl. Můžete zde přidávat vzkazy , psát podněty , jak se Vám stránky líbí či ne. Dále byly také přidány odkazy do sekce linky. Teď v nejbližší době začnu pracovat na sekci Interaktivní mapa a dopracuji některé detaily. PS: vzkazy ze staré verze drbárny byli přesunuty sem.

[04.6.2001] -Jak už jste si doufám všimli, bral jsem události v naší obci s mírnou nadsázkou, ale okolnosti mě přinutili referovat i o vážnějších tématech. !!!! V BROCNÉ ZAČÍNÁ BÝT NEBEZPEČNO !!!!. Byl zde zcizen za bílého dne jeden motocykl a pokud by minulý týden zloději nebyli vyrušeni, tak by se asi ztratili další dva. Podle okolností musí být pachatel(-é) dobře seznámen(-i) s místním prostředím, jelikož jde(jdou) najisto. Proto část obyvatel začala uvažovat o vytvoření domobrany a tak žádáme ty, kteří mají nějaké zkušenosti "Ozvětě se". Přeci se nenecháme terorizovat! Doufám,že příště to bude už o něčem veselejším.

[31.5.2001] - Aktializována sekce obrázky z naší obce tj. umístil jsem pár fotek. Za jejich nafocení a oscanování děkuji. Na grafickém zlepšení a dodělání vyzáže stránek se zatím pracuje. V blízké budoucnosti bude vytvořena sekce interaktivní mapa.

[30.5.2001] -V obci se zatím nic nového nestalo, ale na stránkách byly opraveny úspěšně dvě pravopisné chyby :-). Jinak všichni, kdo chcete přispět k tvorbě stránek, jste vítáni a své připomínky a názory můžete posílat na náš email.

[23.5.2001] -Tak teprve teď jsem se dostal k úpravě www. Víkendové počasí sice nebylo moc zdárné, ale jinak se víkend vydařil. Konečně jsou další fotky obce, tentokráte jsou ale už ve skoro profesionální podobě. Teď jen sehnat čas na oscanování a umístění. Nic neslibuju, ale doufám že to bude brzo protože jsou opravdu moc hezké. Počasí snad tento víkend dopadne a bude hezky. Pro informaci na www.seznam.cz je už také umístěn odkaz.

[9.5.2001] - Víkend proběhl u nás ve znamení teplotních výkyvů, v pátek byly bouřky a blýskalo se, že bylo o půlnoci jako ve dne ale nic z nebe nepadalo. Dále na okolních lukách začala kvést řepka olejka, což je důvod k zármutku většiny alergiků . Ten, kdo nezasadil brambory už asi nenávratně zaspal. Naše internetové stránky se úspěšně rozjíždějí a odkaz byl zdárně umístěn na www.centrum.cz a o dalších místech k propagaci se vede jednání.

[2.5.2001 ] - Podle dobře informovaných zdrojů se v naší obci začíná rozjíždět motorkářská sezona. Dobré počasí také popohnalo zemědělce a sadba brambor může začít. 30.4. byly také úspěšně upáleny všechny místní čarodějnice.

[2.5.2001] - Stránky jsou v provozu a v nejbližší době budou zprovozněny zbylé sekce. Umístění samotných stránek je na serveru www.sweb.cz a emailový kontakt brocna@seznam.cz - zde můžete psát svoje nápady a připomínky ke stránkám a také příspěvky do sekce drbárna, dokud nebude zprovozněna on-line.

<=<=<=<=<=<=<=<=<=<=<=<=<=<=<=<=[ Zpět na hlavní stránku]=<=<=<=<=<=<=<=<=<=<=<=<=<=<=<=<=